Kas teadsite, et kogu teave antud auto kohta on ühes koodis? Auto, eriti “kasutatud” auto ostmisel tasub kontrollida, kus VIN asub ja mida selles olevad tähed ja numbrid tähendavad. Meie juures ei ole VIN-i dekodeerimine teile kunagi probleem.
Mis on VIN?
VIN (sõiduki identifitseerimisnumber) pole muud kui šassiinumber. See on tootja määratud iga sõiduki individuaalne number. Igal automargil on oma kodeerimissüsteem. Selleks, et VIN-i dekodeerimine toimuks probleemideta, peate teadma mõnda reeglit, mida erinevad kaubamärgid kasutavad.
VIN-i dekodeerimine. Millest see number koosneb?
VIN-number koosneb 17 tähemärgist, sealhulgas numbritest ja tähtedest. Koodist ei leia me aga selliseid tähti nagu I, O, Q, nii et neid ei segaseks numbritega 1 ja 0. VIN-i dekodeerimine koosneb kolmest osast:
VMI – see on World Manufacturing Identifier. See kood koosneb kolmest tähemärgist ja identifitseerib sõiduki tootja ja piirkonna, kust sõiduk pärineb.
VDS – see on peamine sõidukit identifitseeriv kood (Vehicle Descriptor Section) ja koosneb 6 tähemärgist. Sealt leiate teavet sõiduki tüübi, šassii ja konstruktsiooni kohta.
VIS – see on element, mis eristab sõidukit üksikasjalikult (sõiduki indikaatorite sektsioon). See koosneb 8 tähemärgist. Kogu VIS-kood sisaldab teavet valmistamise aasta, tootmisettevõtte ja seerianumbri kohta.
Kust VIN-i leida?
Kui me juba teame, kuidas VIN-i dekodeerimine välja näeb, siis nüüd on küsimus, kust seda numbrit otsida? Selgub, et VIN-number võib sõltuvalt sõiduki mudelist asuda erinevates kohtades. Kõige tavalisemad VIN-i paigutamise kohad on:
- Koht, kus aken kohtub juhipoolse kriipsug
- Ukse riivi ala
- Parem rattakaar
- Mootoriruumi parema külje tugevdamine
- Parema esiistme lähedal põrand
- Pagasiruumi paremal
Sõltuvalt margist ja mudelist asub VIN erinevates kohtades. Mõned inimesed, kes otsivad vastust küsimusele, kus on Tesla VIN, on üllatunud, kui saavad teavet, et künnis peaks katte eemaldama. Omakorda tuleb paljudes Mercedeses, näiteks CL 63 AMG 2010-2018, vin’i leidmiseks … panna käetoe tagaistmele.
VIN-i dekodeerimine ei tähenda ainult vajadust numbrit kogu sõidukilt otsida. VIN-i leiate ka sellistest dokumentidest nagu hooldusraamat ja E-väljal registreerimistunnistus.
Teadlik klient – VIN-i kontroll
Paljud kasutatud autode ostjad ei usu sageli edasimüüjaid ja kontrollivad ise sõiduki ajalugu. Siseministeerium võimaldas kõigil autojuhtidel Interneti kaudu kontrollida sõiduki ajalugu. Piisab VIN-numbri, registreerimisnumbri ja esmas registreerimise kuupäeva olemasolust. Neid andmeid kasutades kontrollitakse üksikasjalikult sõiduki marki, mudelit, tootmisaastat, jooksvat tehnoülevaadet ja kindlustuse läbisõitu. Kõik need andmed on kindlasti kasulikud kõigile kasutatud autode ostjatele.
Tänu meie veebisaidile numervin.com pole VIN-i dekodeerimine kunagi olnud nii lihtne. Veebisaidil on ulatuslik autode andmebaas, kust saate hõlpsalt ja hõlpsalt teavet sõiduki VIN-i täpse asukoha kohta. Vaadake ise, kui lihtne see on. VIN on paljude inimeste jaoks arusaamatu tähemärkide ja numbrite string. Tegelikult on see kood, mis sisaldab kogu teavet auto kohta. Hea on teada, kuidas VIN-dekodeerimine välja näeb ja kus number antud automudelis on.