VIN Dekodeerimine

Kas teate, et kogu teave antud auto kohta on ühes koodis? Autot ostes peaks eriti “kasutatud” kontrollima, kus asub VIN ja mida üksikud tähed ja numbrid selles tähendavad. Meie juures pole VIN-i dekodeerimine kunagi teie jaoks probleem.

Mis on VIN?
VIN (Vehicle Identification Number) pole midagi muud kui šassii number. See on individuaalne number, mille tootja on igale sõidukile andnud. Igal automargil on oma kodeerimissüsteem. Selleks, et VIN-i dekodeerimine toimuks ilma probleemideta, peate teadma mõnda reeglit, mida erinevad kaubamärgid kasutavad.

VIN-i dekodeerimine. Millest see arv koosneb?
VIN-arv on 17 tähemärki, mis koosnevad numbritest ja tähtedest. Koodis ei leia me aga selliseid tähti nagu I, O, Q, et need ei läheks valesti numbritega 1 ja 0. VIN-i dekodeerimine koosneb kolmest osast:

  • VMI – on maailma tootmistunnus. See kood koosneb kolmest märgist ja määratleb sõiduki tootja ja piirkonna, kust sõiduk pärineb.
  • VDS- on peamine sõiduki kirjelduse kood (Sõiduki kirjelduse osa) ja koosneb 6 tähemärgist. Teavet on sõiduki tüübi, šassii ja konstruktsiooni kohta.
  • VIS – see on sõiduki üksikasjade osa (sõidukinäidikute osa). See koosneb 8 märgist. Kogu VIS-kood sisaldab teavet tootmisaasta, tootmisettevõtte ja seerianumbri kohta.

Kust leida VIN-numbrit?

Kui me juba teame, kuidas VIN-i dekodeerimine välja näeb, siis jääb küsimus, kust seda numbrit otsida? Selgub, et VIN võib sõltuvalt sõidukimudelist asuda mujal. Kõige tavalisemad kohad VIN-numbrite sisestamiseks on:

  • Koht, kus esiklaas puudutab juhipoolset armatuurlauda
  • Umbes riivi ümber
  • Parempoolne rattakoobas
  • Parempoolse mootoriruumi tugevdamine
  • Põrand paremal esiistmel
  • Parempoolne saapa põrand

VIN-koodi dekodeerimine ei pea mitte ainult otsima kogu sõiduki numbrit. VIN on ka dokumentides, nagu hooldusraamat ja registreerimisdokument väljal E.

Teadlik klient
Paljud kasutatud autode ostjad ei usu sageli kauplejaid ja kontrollivad ise sõiduki ajalugu. Siseministeerium võimaldas kõigil autojuhtidel veebis kontrollida sõiduki ajalugu. Kõik, mida vajate, on VIN-number, registreerimisnumber ja esmaregistreerimise kuupäev. Neid andmeid kasutades kontrollitakse sõiduki marki, mudelit, valmistamisaastat, praegust tehnilist ülevaatust ja kindlustuse läbisõitu. Kõik need andmed osutuvad kindlasti kasulikuks kõigile kasutatud autode ostjatele.

leia-vin.com

Tänu saidile leia-vin.com pole VIN-i dekodeerimine kunagi olnud lihtsam. Sellel saidil on rikkalik autode andmebaas, kust saate hõlpsalt ja juurdepääsetavalt teavet sõidukis asuva VIN-numbri täpse asukoha kohta. Vaadake ise, kui lihtne see on.

VIN-number on paljudele inimestele arusaamatu tähtede ja numbrite jada. Tegelikult sisaldab see kood kogu teavet auto kohta. Tasub teada, kuidas VIN-dekodeerimine välja näeb ja kus antud automudelis on number

VIN dekodeerimine: