Uus Honda Jazzi põlvkond pakub ökonoomsust ja segmendilahendusi pakkuvaid mugavus- ja kommunikatsioonifunktsioone

  • Täiustatud hübriidjõuseade tagab optimaalse ökonoomsuse ja jõudluse
  • Kaasaegne stiil on Jazzi ajatu silueti evolutsioon
  • Uue versiooni tutvustus – Jazz Crosstar
  • Integreeritud süsteemid pakuvad kaasaegset meelelahutuse ja kommunikatsiooni valemit
  • Ületamatu interjööri avarus ja erakordne funktsionaalsus
  • Vedrustuse parandused tagavad dünaamilise sõidu
  • Täielik valik arenenud turvasüsteeme

Uued Honda Jazz ja Jazz Crosstar tagavad juhi hõlpsa käsitsemise ja kiire reageerimise, mis on iseloomulik täiustatud hübriidajamile e: HEV, mis on selle mudeli standardvarustuses. Uue põlvkonna Jazz, mida pakutakse eranditult kahemootorilise hübriidajamiga e: HEV, kuulub Honda tootevalikus olevasse uude e: TECHNOLOGY mudelisarja ja on esimene kuuest elektrifitseeritud mudelist, mis jõudis Euroopa turule 2022. aastaks.

Jazz e: HEV on loodud pakkuma ainulaadset kombinatsiooni headest jõudlustest ja muljetavaldav energiatõhususest, mis täiendab kõrget interjööri mugavust ja funktsionaalsust, millest see mudel on segment kuulus.

Honda, tehes oma kompaktses linnas stiililise revolutsiooni, keskendus uuele disainifilosoofiale, mis on määratletud Jaapani kontseptsioonis “Yoo no bi”. See tähendab igapäevaste objektide ilu, mis nõuavad viimistlemist, mis muudab need veelgi ilusamaks ja ergonoomilisemaks, et need saaksid paremini konkreetseid eesmärke täita.

“Töötasime seal auto kallal objektiga, millel on jõudu tulevaste kasutajate igapäevaelu rikastamiseks,” selgitab Jazz projekti eestvedaja Takeki Tanaka.

Jazzi ajatu silueti muudatused hõlmavad muu hulgas ka varasematest põlvkondadest tuntud salongi lühikese kapoti ja stiiliga ühtlustatud kontuuri. Stilistliku arengu tulemusel omandas sõiduk uue, emotsionaalse väljanägemise ning mugavuse ja funktsionaalsuse taseme, mida selles segmendis ei olnud kuulnud.

Uue Jazzi väljatöötamisel tegid Honda disainerid tihedat koostööd inseneridega tagamaks, et autole jääb oma segmendi suurim ruum, mis on eelmiste põlvkondade tunnus. See saavutati tänu hübriid jõuülekande komponentide leidlikule paigutusele šassiis ja mootoriruumis.

E: HEV süsteem töötati välja Jazzi mudeli jaoks, et pakkuda juhile meeldivat sõiduelamust. See koosneb kahest võimsast elektrimootorist, mis töötavad 1,5-liitrise i-VTEC bensiinimootoriga, liitiumioonakuga ja uuendusliku otseülekandega. Kogu süsteem tagab selle klassi autodes parima võimsuse ja kütuse suhte.

Süsteemi intuitiivne töö, lihtne suhtlus ja kaugteenused, mis võimaldavad omanikel sujuvalt oma igapäevaseid tegevusi jätkata, on ühendatud põhjaliku teabe- ja meelelahutuskomplektiga, mida toetavad Honda isiklik abistaja ja rakendus My Honda + (saadaval valitud versioonides).

Oma segmendi kõige kaasaegsemaid juhiabiabipakette pakkuvad Honda Jazz ja Jazz Crosstar on varustatud ka aktiivse ja passiivse turvasüsteemiga, mis on mõeldud sõitmise lihtsustamiseks ja ohutumaks muutmiseks.

Honda Jazz Crosstar

  • Teine versioon uue põlvkonna Jazzist
  • Maasturi kujundus meeldib aktiivse elustiiliga autojuhtidele

Jazz Crosstar on karmim, maasturile sarnane pakkumine, mis on suunatud aktiivse eluviisiga inimestele. Crosstar, mis on saadaval sama hübriidjõuülekande ja sisemusega, mis ei erine tavalisest mudelist, pakub kõrgemat kliirensit, integreeritud katusereelinguid ja hüdrofoobset polsterdust.

Mudeli optiline suurendamine saavutati tänu radiaatori iluvõre julgele disainile, rattakoobaste silmatorkavale mustale sisustuselemendile ja stiilsetele freesidele. Crosstarile iseloomulikud 16-tollised hõbe-must valuveljed suurendavad stabiilsuse muljet ja parandavad üldist visuaalset efekti.

Suurvõimsusega e: HEV hübriidajami süsteem tagab silmapaistva jõudluse ja säästlikkuse

  • Uus Jazz on esimene mudel, millel on embleem e: TECHNOLOGY
  • Jazzi jaoks välja töötatud tõukejõusüsteem koosneb kahest kompaktsest elektrimootorist, mis töötavad 1,5-liitrise DOHC i-VTEC bensiinimootoriga
  • Süsteemi väljundvõimsus on 109 HP (80kW) ja elektrilise ajami pöördemoment 253 Nm

Euroopa klientidele mõeldud džäss on saadaval ainult täiustatud hübriidjõuseadmega. Uue põlvkonna Jazz on konstrueeritud pakkuma ainulaadset kombinatsiooni suure jõudlusega ja muljetavaldav energiatõhususest, täiendades siseruumide mugavuse ja funktsionaalsuse kõrget taset, mille poolest ta on oma segmendis kuulus. Autol on embleem e: HEV.

E: HEV süsteem töötati välja uue Jazzi jaoks eesmärgiga pakkuda juhile meeldivat sõiduelamust. See koosneb kahest kompaktsest suure võimsusega elektrimootorist, mis töötavad koos 1,5-liitrise DOHC i-VTEC bensiinimootoriga, liitium-ioon aku ja uuendusliku otseülekandega, ning vooluhulga juhtseadmest, tagades kõrge efektiivsuse ja sujuvuse .

Koguvõimsus 109 HP / 80 kW võimaldab autol kiirendada 100 km / h 9,4 sekundiga ja saavutada maksimaalse kiiruse 175 km / h. Tulemuseks on lõõgastav, mugav sõit nii läbi linnapiirkondade kui ka kiire maanteel sõitmise ajal. Kütusesäästliku hübriidsüsteemi CO2 heitkogus on 102 g / km (WLTP) ja kütusekulu 4,5 l / 100 km (WLTP) tavamudelis ning CO2 heitkogus 110 g / km (WLTP) ja kütusekulu 4,8. l / 100km (WLTP) Crosstari versiooni jaoks.

Hea sõiduelamuse ja erakordse efektiivsuse tagamiseks valib täiustatud hübriidne e: HEV-süsteem sujuvalt ühe kolmest saadaolevast sõidurežiimist:

  • Elektrirežiim (EV-ajam): liitium-ioon aku annab elektriajamile otse voolu
  • Hübriidses töörežiimis (Hybrid Drive) toodab bensiinimootor energiat, mis läheb generaatorisse, kus see muundatakse elektrienergiaks, seejärel üle elektrimootoriks.
  • Sisepõlemismootori režiim – lukustuv sidurimehhanism loob otseühenduse bensiinimootori ja vedavate rataste vahel ning veomootor suunatakse mootorilt otse ratastele.

Enamasti vahetub sõiduk linnasõidul automaatselt hübriid- ja elektriajamiga (EV) vahel, mis tagab maksimaalse efektiivsuse. Kiire maanteel sõitmise ajal kasutatakse sisepõlemismootori režiimi, mida toetab elektrimootori täiendav tippvõimsus, mis on soovi korral saadaval kiirendusel.

Hübriidrežiimis sõites saab aku laadimiseks kasutada bensiinimootori liigvõimsust, mis toimub teise generaatorina töötava elektrimootori kaudu. Elektrirežiim aktiveeritakse ka siis, kui auto aeglustub, tootes energiat regeneratiivpidurdamise kaudu veoaku laadimiseks.

Kolme sõidurežiimi vahel ümberlülitamine on reisijatele märkamatu. Jazz-insenerid on pühendanud palju jõupingutusi viivituste minimeerimiseks sõidurežiimide vahetamisel. Kiir-elektrimootorid on Honda välja töötanud nii, et need oleksid võimalikult kerged, kompaktsed, tõhusad ja võimsad. Elektriajamiga mootor saavutab pöörlemiskiiruse kuni 13 300 p / min sõiduki maksimaalse kiiruse 175 km / h juures. Maksimaalne pöördemoment on vahemikus 0 RPM-skaalal, mis võimaldab sõiduki madalatel kiirustel saavutada suure kiirenduse.

Tavalise käigukasti asemel toidab Jazzit äsja väljatöötatud, elektrooniliselt juhitav ülekanne (e-CVT) kindla suhtega, mis ühendab liikuvad osad otse. Tulemuseks on vaikne, sujuva pöördemomendi ülekandmine ja lineaarselt arenenud kiirendus kõigis sõidurežiimides.

Hübriidajami režiimis pakub uus e-CVT jõuülekande juhtploki tarkvara suure pöördemomendi, mis edastatakse otse elektrimootorist, samas kui sisepõlemismootor pakub kiirenduse ajal kiiruse lineaarse suurenemise tunnet, mis on sarnane aistingutega, mis meil on mitmeastmeline ülekanne. Kui on vaja rohkem energiat, saab uus juhtimistarkvara pidevalt viia mootori ideaalse kiiruse juurde. See mõjutab sõiduki kiiruse ja mootori pöörlemiskiiruse vahelist suhet, aga ka juhi ja sõitjate poolt kiirenduse ajal tekkivat heli, kui lineaarselt muutub. Jazzi sõidurõõmu võtmeelement on sel viisil edastatud optimeeritud ja märgatavam pöördemoment.

Honda poolt Jazzile välja töötatud süsteem on keerukam, kuid samas ka väiksem kui planetaarsed e-CVT ülekanded, mida tavaliselt leidub teiste kaubamärkide hübriidsõidukitel. Uus e-CVT ülekanne, mis on loodud mõõtmete vähendamiseks ja komponentide leidlikuks integreerimiseks, on näide efektiivsest paigutusest, mis on nähtav ka Jazz-mudeli teistes elementides.

Jazz on Honda Euroopa pakkumise esimene mudel, mis on tähistatud uue embleemiga “e: HEV”. See tähis ilmub ka hilisematel hübriidajamiga Honda sõidukitel.

Kompaktse sõiduki uus määratlus: õrna, kaasaegse kujunduse elemendid tutvustatakse Jazzi ajatu kujuga

  • Jazz esindab “Yoo no bi” stiilifilosoofiat
  • Jazzi ajatu silueti areng sujuvate joonte ja kontuuridega
  • Üle poole kitsamad A-piilarid parandavad nähtavust

Honda insenerid, luues uusima põlvkonna Jazzi, astusid julge sammu, otsustades mudeli kujundada nullist. Nad on kompaktses segmendis välja töötanud uue, atraktiivse pakkumise: täiesti uus linnaauto, mis ühendab erakordse ökonoomsuse ja erakordse igapäevase funktsionaalsuse, mis vastab tänapäevaste tarbijate vajadustele.

Õrn, kaasaegne stiil tõi Jazzi ajatu kuju juurde lihtsuse. Siledad kontuurid, mis on kooskõlas varasematest põlvkondadest tuntud lühikese kapoti, pika katusejoone ja salongi stiiliga, moodustavad äratuntava, ühes tükis oleva silueti. Selle tulemusel sai sõiduk oma segmendis uuendatud emotsionaalse välimuse ning mugavuse ja funktsionaalsuse taseme, millest Jazz on alati kuulus olnud.

Honda, tehes oma kompaktses linnas stiililise revolutsiooni, keskendus uuele disainifilosoofiale, mis on määratletud Jaapani kontseptsioonis “Yoo no bi”. See tähendab igapäevaste objektide ilu, mis nõuavad viimistlemist, mis muudab need veelgi ilusamaks ja ergonoomilisemaks, et need saaksid paremini konkreetseid eesmärke täita.

“Töötasime seal auto kallal objektiga, millel on jõudu tulevaste kasutajate igapäevaelu rikastamiseks,” selgitab projektijuht Takeki Tanaka.

Siledad kerejooned ja elegantne esiosa moodustavad rafineeritud visuaalse tasakaalu mitmekesiste pindamispindadega, sealhulgas C-tugipostidega ja tagumiste kombinatsioontuledega, millel on teravaid jooni raske näha.

Õigete proportsioonide leidmine oli disainerite jaoks võtmeks stiililise harmoonia saavutamiseks nii salongis kui ka kehakujus. Kaare esimene stiililine element, mis ulatub kapotist tahapoole, laiendatud poritiivad, on äärmiselt kitsad A-piilarid.

A-samba paksus on vähenenud enam kui poole võrra 116 mm-lt vaid 55 mm-ni ja konstruktsiooni tugevuse tagab selle taga asuv post. Tänu sellele lahendusele ja varjatud klaasipuhastitele on nii juhil kui ka kaasreisijatel takistusteta lai vaateväli. Kitsad A-piilarid ja elegantsed välispeeglid vähendavad ka müra ja õhutakistust ning parandavad aerodünaamilisi omadusi.

Üldkõrgust on tema eelkäijaga võrreldes vähendatud 10 mm, mis koos tagaluugi joonega tagab kompaktsema, hästi tasakaalustatud kere.

Uued arenenud struktuuritehnoloogiad, sealhulgas uusimate pooljuhtide kasutamine, mis vähendasid märkimisväärselt võimsuse juhtseadme (PCU) suurust, olid üliolulised kahe elektrimootoriga uue hübriidsüsteemi tõukejõu kapoti all oleva ruumi jaoks, säilitades samal ajal traditsioonilise džässi dünaamiline siluett. Hübriidjõuülekanne muutis veidi uue Jazzi mõõtmeid, mis on vaid 16 mm pikemad kui eelmine bensiinimootor, samas selle laius ei muutunud.

Uue Jazzi disainer Baek Jongkuk selgitab: “Tahtsin luua auto, mis oleks omanikule” tore kaaslane “, parandades samal ajal selle funktsionaalsust. Tegin seda, piirates ebavajalikke elemente ja lihtsustades väliseid jooni, mis lubas mul kujundada sõbraliku, värske väljanägemisega, mugava ja praktilise interjööriga auto. ”

Elegantsed stiililised kohandused, sealhulgas keerukas tagumise katuse spoiler ja esmaklassiline esitulede korpus, täiendavad Jazzi dünaamilist kere ja aitavad säilitada optilist tasakaalu.

Jazz Crosstar

Mudeli atraktiivsuse suurendamiseks pakuti välja rangem linnamaasturile sarnanev Jazz Crosstari variant, mis on suunatud aktiivse eluviisiga inimestele. Mudeli optiline suurendamine saavutati tänu radiaatorivõre julgele disainile, pilkupüüdvale mustale rattakoobaste kaunistusele ning stiilsetele aknalaudadele ja katusereelingutele. Crosstarile omased hõbe-must valuveljed suurendavad muljet stabiilsusest ja parandavad üldist tugevat visuaalset efekti. Crosstari versioon, et selgemalt eristuks tavalisest Jazzist, on saadaval ka ainulaadse Surf Blue lakiga ja valikuliselt ka Crystal Blacki kontrastaine katusega.

Nutikad ruumilahendused ja segmendi suurim mugavus

  • Tänu leidlikule ruumi korraldusele on reisijad saanud endale ja oma pagasile lisaruumi
  • 304 liitrit pakiruumi suureneb istmete allaklapitamise korral 1205 liitrini
  • Tagaistmel sõitjad naudivad ületamatut mugavust ja ruumi
  • Täiustatud Magic Seats süsteem suurendab pagasiruumi funktsionaalsust

Kuidas luua mugav, sõbralik interjöör

“Yoo no bi” filosoofia on mõjutanud ka puhta, minimalistliku interjööri kujundamist, kus reisijad hindavad kasutatud materjalide praktilisi omadusi ja korrastatud, ergonoomilise salongi funktsionaalsust. Funktsionaalsust parandavad ka vastupidavad materjalid, mida kasutatakse kogu interjööris, ja kaasaegne armatuurlaua kate, mis on puudutusega pehme.

Korralik, kasutajale orienteeritud kokpitt koosneb kitsast armatuurlaualt, mis ulatub horisontaalselt üle kabiini, ilma vaatevälja piirava katteta, mis suurendab veelgi ekstra avaruse tunnet. Honda jaoks on disaini põhiolemus alati olnud kõrge funktsionaalsus, mistõttu on 9-tolline keskne puutetundlik ekraan – standard Elegance, Executive ja Crosstar versioonidel ning 7-tolline TFT indikaatorikomplekt on hõlpsasti kasutatav ja loetav. Kõik funktsioonid ja juhtseadised on hõlpsasti juurdepääsetavad ja sõbralikud, mis säästab juhile stressi sõidu ajal.

Lameda, laia käetoe, mis on keskkonsooli pikendus, tase on mõeldud ukse käetugede kõrgusele, saades mugavuse, mis on teada suuremate premium-klassi autode interjööridest.

Kaasaegne Jazzi interjöör pakub selles autosegmendis enneolematut avarust, säilitades eelmiste põlvkondade olulise eelise.

Kapoti alt sujuvalt kulgevad ülikerged A-piilarid parandavad nähtavust kuni 90 kraadini, mis on segmendi juhtiv tulemus (eelmises mudelis 69 kraadi). Tänu sellele lahendusele, varjatud klaasipuhastitele ja tasasele armatuurlauale on reisijatel takistusteta lai vaateväli ning sisemusse jõuab rohkem loomulikku valgust läbi panoraamse esiklaasi ja esikülje akende. Selline valgustus jätab reisijatele mulje avarusest heledas ja avatud interjööris.

Pagasi maht on 304 liitrit, kui tagaistmete seljatoed on üles tõstetud, ja kui seljatoed alla lastakse (laaditakse katusejoonele), suureneb see muljetavaldava 1205 liitrini. See saavutati tänu hübriid jõuülekande komponentide leidlikule paigutusele šassiis ja mootoriruumis.

Suuremate muudatuste hulka kuulub sisselaskekollektori ja komponentide asetamine mootori peale. Sel viisil saadi ruumi nii mootoriruumi integreeritud elektrimootorite (ajamimootor ja generaator) kui ka varasemaga võrreldes 20% väiksema võimsusvoo juhtseadme (PCU) jaoks. Tänu sellele mahub madalpinge (12 V) aku ka mootoriruumi, vabastades ruumi taga. Komponentide selline efektiivne paigutamine oli võimalik ka tänu uusimate suure võimsusega pooljuhtide kasutamisele PCU-seadmes.

Võti tohutu reisijateruumi saamiseks oli ka selles autoklassis ebaharilik, kui kütusepaak paigutati põranda keskosas esiistmete alla. Tänu sellele on Jazzil endiselt erakordselt funktsionaalne tagaistmete voldimissüsteem Magic Seats, mis annab võimaluse seljatoed kokku klappida, istmeid tõsta ja langetada ning ruumi paindlikult kujundada, võimaldades erineva kuju ja suurusega koormate transportimist. Pakiruumi struktuuri parandamise efektiks on muu hulgas laiem klappide avamine ja tasane põrand ilma laadimiskünniseta, mis muudab pagasi pakkimise ja mahalaadimise senisest lihtsamaks.

Esimese rea sõitjad saavad nautida nii väljaarendatud istmeraami, mis pakub paremat seljatuge, kui ka 30 mm paksemaid istmepadjaid. Need muudatused suurendavad mugavust, eriti nimmepiirkonna osas, mis vähendab väsimust reisi ajal. Parema sõidumugavuse tagamiseks on muudetud piduripedaali, mis nurga muutmisega võimaldab jalgade loomulikumat positsiooni. Vanemjuhtidel on hea meel, et vertikaaltelje rooli reguleerimisulatust on suurendatud 2 kraadi ülespoole ja rooliratta serva on lubatud juhile lähemale.

Täiskasvanud teise astme reisijad reisivad mugavamalt, muutes Magic Seat kujundust, võimaldades hingedel liikuda istuvatest puusadest väljapoole. Segmendi juhtiv jalaruum (986 mm), mis tänu tagumise vedrustuse väändetalale on tehtud tagaistme reisijatele ja tagaistmepadjad 24 mm paksused, loovad mugavad tingimused tagumiseks sõitmiseks. Samuti lisasid disainerid teise istme reisijatele esiistmete seljatoes nutitelefonide jaoks mugavad taskud.

Suur dünaamika, pakkudes ainulaadset sõiduelamust

  • Kere paranenud jäikus mõjutas vedrustuse toimimist, juhitavust ja käsitsemise lihtsust positiivselt
  • Madala hõõrdumisega vedrustus ja uus summutussüsteem parandavad sõidu kvaliteeti
  • Salongi atmosfääri on parandatud, vähendades maanteemüra kolmel sagedusvahemikul
  • Kõigi rataste ketastega pidurisüsteem tagab tõhusa ja ohutu pidurdamise

Honda inseneride ülesandeks oli saavutada Jazz-mudeli juhtimisel suurepärane dünaamika ja reaktsioonivõime. Nad keskendusid šassii ja vedrustuse parandamisele ning kere jäikuse suurendamisele, mis andis mudelile erakordse juhitavuse ja oma klassi parima sõidumugavuse.

Ülitugeva terase kasutusaste kasvas 80%, mis vähendas märkimisväärselt kaalu ja parandas kokkupõrkeohutust. Väändejäikus on paranenud 6% ja staatiline väändetakistus 13%.

Sõiduelamust on parandanud ka uue, kõrgsurve survevalutehnikas valmistatud amortisaatorikinnituse kasutamine. Suurema reisimismugavuse tagasid ka muud vedrustuse täiustused – uus materjal, millest tehti vähendatud hõõrdumisega vedrud ja hülsid, samuti väändetala vedrustuse sätted taga.

Esivedrustuse geomeetria koos madala esiosa madala pöörlemiskeskmega, mis suurendab stabiilsust, aitab Jazzil nurgalöögil täpsust, naturaalsust ja kergust säilitada. Selle paindlikkust suurendab veelgi elektriliselt juhitav roolisüsteem, mis annab juhile täpset tagasisidet ja loomulikumat tunnet suuna muutmisel.

Madala hõõrdega vedrustuse komponendid – koos pika teljevahega – tagavad muljetavaldava stabiilsuse, vähendades samal ajal pikirulli. Keerukas summutussüsteem vastutab mugava sõidu eest kõigil istmetel ja minimeerib vibratsioonide ülekandumise teelt salongi, pakkudes meeldiva rahu tunnet.

Sujuva juhitavuse muljet ja kindlust sõidu ajal suurendab veelgi Honda Agile Handling Assist (AHA) süsteem. AHA on veel üks täiustatud lahendus, mis parandab auto dünaamilist stabiilsust, eriti kui reageeritakse kiiretele rooli liikumistele või suurtele koormustele nurkades. AHA töötab stabiilsuskontrollisüsteemi (VSA) kaudu, pidurdades rooli pööramisel sisemisi rattaid juhi jaoks nähtamatult pisut nurgas. Selle tulemusel paraneb auto stabiilsus ja reageerimisvõime, mis suurendab enesekindlustunnet sõidu ajal.

Pidurisüsteem tagab tänu kõigile ratastele rakendatavatele ketaspiduritele suure pidurdusjõu – 262 mm ventileeritavad kettad ees ja 239 mm kettad taga. Elektrooniliste pidurisüsteemide hulka kuuluvad: stabiilsuskontrollisüsteem (VSA), pidurivõimendisüsteem (BAS), Hill Start Assist System (HSA) ja automaatne pidurilukk.

Honda terviklik lähenemine müra, vibratsiooni ja tee ebatasasuste probleemile põhjustas selle, et mootorimüra, teekatte ja tuulemüra kuuldavus salongis on minimaalne. Pinnalt tuleva müra vähendamiseks suurendati isolatsiooni, tänu millele paranes salongi atmosfäär kolmes akustilise sageduse vahemikus. Kabiin eraldati põrandapaneelist, et vähendada vibratsiooni ülekandmist kerekonstruktsiooni kaudu, ja armatuurlaua ümber lisati heliisolatsioon. Insenerid vähendasid mootori vibratsiooni tekitatavat müra ka polümeerkomponentide abil selle kinnituspunktide isoleerimiseks kambris. Heli neelavad materjalid ja paksem klaas aitavad salongi müra vähendada eelmise jazzipõlvkonnaga võrreldes 10%.

Lisaks võimaldas kere suurenenud jäikus ja ülitugeva terase kasutamine kasutusele võtta uusi konstruktsioonilahendusi, nagu õhukesed A-tugipostid, mida täiendasid küljepeeglite, tagumiste spoilerite ja uue veljekujunduse aerodünaamiline disain. . Need elemendid vähendavad õhuvoolu müra, vähendades samal ajal aerodünaamilist tõmmet ja parandades üldist esteetikat.

Täiustatud süsteemid võimaldavad omanikel mitte kaotada kontakti oma igapäevaste asjadega

  • Selles segmendis enneolematu, intuitiivne pardaühendus
  • Wi-Fi leviala ja kaugteenuste kasutamise võimalus võimaldab võrgu kaudu reisimise ajal suhelda
  • Honda isiklik abistaja kasutab tehisintellekti lahendusi funktsioonide hääle juhtimiseks
  • Rakendus My Honda + pakub omanikele autode kaugühendust

Uue põlvkonna džäss pakub oma segmendis kõige atraktiivsemat infotainment-paketti, milles on ühendatud intuitiivne süsteemi töö ja sujuv suhtlus kogu maailmaga. Täiustatud süsteemid, mis esmakordselt ilmusid Honda e-s, on nüüd saadaval uues Jazzis ja neid tutvustatakse ka tulevastes mudelites.

Omanikel on juurdepääs paljudele hõlpsasti kasutatavatele võrgupõhistele funktsioonidele, mis seavad kompaktsete sõidukite segmendis uue tehnilise standardi. Välised teabe- ja meelelahutusteenused ja -rakendused, sealhulgas ilmateade, parkimiskohad, muusika, navigeerimine, asukohaotsing ja telefoniteenused, on saadaval ka puutetundliku ekraani kaudu või aktiveeritavad hääle abil.

Lihtsalt kasutatav puutetundliku ekraaniga LCD-liides on loodud nii, et juhi tähelepanu hajub võimalikult vähe. Enimkasutatud juhtnuppude hooldusaega on eelmise mudeliga võrreldes vähendatud 58%, mis tagab ohutuma ja ergonoomilisema töö. Liides kasutab nutitelefonidest tuntud graafilist stiili koos lehtede ja loendite sirvimiseks kerimis- ja kerimisfunktsioonidega. Ekraani saab konfigureerida nii, et see vastaks kõigile kasutusnõuetele, sealhulgas sageli kasutatavate funktsioonide ja heliallikate konfigureeritavad otseteed.

Ulatuslikku pardarakenduste komplekti saab täiendada nutitelefoni peegli hankimisega saadaolevate Android Auto või Apple CarPlay kaudu, viimane süsteem on Jazzis traadita ühenduse kaudu saadaval esimest korda. Isegi kasutusjuhendit saab vaadata puutetundliku ekraaniga infotainment süsteemi abil või – kui meil on Honda Personal Assistant tellimus – häälkäsklustega. Iga reisija saab reisimise ajal viibida Internetis, ühendades oma seadme auto Wi-Fi levialaga.

Uus Jazz Crosstar uhkeldab ainulaadse helisüsteemiga, millel on kaheksa kõlarit, sealhulgas alumiiniumist tweeter, ainulaadsed Kevlari koonusekõlarid ja pakiruumi tagaosas asuv bassikõlar – see komplekt tagab parima autosüsti selles autoosas. Et tähelepanu mitte hajutada, pandi ukse käepidemete süvenditesse säutsujad ja subwooferi kast kavandati kohta, mis ei piiranud pagasiruumi.

Sisekujundajad pöörasid tellitud armatuurlaua ja liidese loomisel erilist tähelepanu detailidele. Vastusena klientide tagasisidele on Honda taastanud võtmefunktsioonide mehaanilise juhtimise, kasutades puutetundlikke ja täpseid nuppe soojenduse ja ventilatsiooni reguleerimiseks.

Minu Honda +

Honda tutvustas nutitelefonirakendust My Honda +, tänu millele omanikud said autodele kaugjuurdepääsu. Teenus on loodud lihtsaks, intuitiivseks nutitelefonirakenduseks, mis tagab turvalise juurdepääsu paljudele autosüsteemidele, sealhulgas ohutus- ja mugavusfunktsioonidele. Näiteks saab tulevase reisimarsruudi kohta teavet konfigureerida ja rakendusest autole saata, samuti saab selle salongi juurdepääsu lukustada ja avada.

Kaitse suurendamiseks võimaldab rakendus ka asukoha jälgimist ja auto asukoha GPS-i jälgimist. Intelligentset asukoha jälgimist saab aktiveerida, et hoiatada omanikku nii sõiduki omaniku poolt eelnevalt seadistatud tsooni rikkumise kui ka autoalarmi korral. Seda tehakse nutitelefonile saadetud teatise kaudu.

Honda isiklik abistaja

Puuteekraaniga toetatavaid teabe- ja meelelahutusfunktsioone saab Honda isikliku abistaja süsteemi kaudu aktiveerida ka häälkäsklustega (funktsioon pole veel poola keeles saadaval). Hondast tuntud intuitiivne Honda isiklik abistaja, mis kasutab tehisintellekti (AI) lahendusi, on loomulikult võimeline mõistma lihtsate vestluste vormis edastatud käske ja kontekstilist kõnetuvastust, tänu millele võib see hõlbustada juurdepääsu paljudele veebiteenustele.

Honda isiklik abistaja reageerib õigesti käskudele, mille keerukusaste ületab teiste hääle abil aktiveeritavate virtuaalsete abistajate võimalusi. Saab aru mitmest suhtluse tasemest, mis võimaldab teil saada täpsemaid vastuseid konkreetsetele küsimustele. Omanik võib näiteks küsida: “OK Honda, otsige mulle Itaalia parkla, kus on tasuta parkimine ja WiFi.” Honda isiklik abistaja otsib sobivad valikud ja esitleb neid puutetundlikul ekraanil, seejärel seab valitud asukohta optimaalse marsruudi ja kuvab selle navigeerimisekraanil.

Selleks, et omanik saaks autost ilma liigse stressita rõõmu tunda, hoiab Honda end ajakohasena, pakkudes juhtmevabalt värskendusi, tagades seeläbi, et autos kasutatavad funktsioonid ja rakendused saavad kasu viimastest olemasolevatest parandustest ja võimalustest.

Ohutuse suurendamiseks on kõik sõidukid standardselt varustatud E-kõne süsteemiga, et helistada abistamisele maanteel. Hädaolukorras, näiteks turvapadjasüsteemi aktiveerimisel, tehakse auto asukoht vastavatele hädaabiteenistustele automaatselt teatavaks.

Rikas komplekt kaasaegseid Honda tehnilisi lahendusi

  • Uus Jazz saab standardina tervikliku aktiivse ja passiivse ohutuse paketi
  • Mitmekülgne Honda SENSING pakett kasutab uut kõrgresolutsiooniga lainurkokaamerat
  • Jazza sõitjaid kaitseb 10 turvapatja, sealhulgas esimene segmendis, eesmine keskne turvapadi
  • Viimase põlvkonna džäss on varustatud kõrgetasemelise aktiivse ja passiivse ohutuse tehnoloogiaga, mille eesmärk on muuta auto juhtimine lihtsamaks ja turvalisemaks.

Põhjalik Honda SENSING aktiivse turvasüsteemi pakett – standardina – pakub nüüd tänu uuele lainurkokaamerale täiustatud öise efektiivsusega täielikku valikut juhi tugilahendusi, mis tagab ohutuse ka paljudes teistes teestsenaariumides.

Põhjalik Honda SENSING aktiivse turvasüsteemi pakett sisaldab:

  • Kokkupõrke leevendamise pidurisüsteem koos jalakäijate parema tuvastamisega öösel, kui tänavavalgustus puudub. Süsteem teatab juhile ka siis, kui ta tuvastab kokkupõrkerajale läheneva jalgratturi. Lisaks aktiveerib süsteem pidurdamise, kui Jazz põrkub või veereb teise sõiduki põrkerajale. See on olnud võimalik tänu äsja välja töötatud lainurk-esikaamera kasutamisele.
  • Adaptiivne püsikiiruse regulaator (ACC) võimaldab autol automaatselt järgida teist sõidukit, juhtides liikluses vahemaad madalatel kiirustel, nt. liiklusummikutes (madala kiiruse järgimine).
  • Rajahooldussüsteem (LKAS) töötab kiirusel 72 km / h, seda nii linnateedel kui ka väljaspool linna ja mitmerealistel teedel, mis tagab turvalisuse palju suurema arvu teede korral.
  • Rajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem (RDMS) aitab autojuhtidel teel püsida. See annab juhile märku, kui ta tuvastab, et sõiduk võib ületada sõiduraja piirjooni või läheneda kõnnitee välisservale (rohu või kruusa piir) või vastasküljest lähenevatele sõidukitele ning kui me jätame sõiduraja signaalimata.
  • Peeglites oleva pimeala jälgimissüsteem, millele on lisatud põikisuunalise liikumise jälgimissüsteem, on Executive versioonis standardvarustuses.
  • Liiklusmärkide tuvastussüsteem kasutab lainurkokaamerat märkide tuvastamiseks, kui auto liigub edasi. Pärast märgi möödumist tunneb süsteem ära ja kuvab seitsme tollise ekraaniga automaatselt oma graafilise vaste. Süsteem on ette nähtud kiiruspiiranguid ja sissesõidukeeldu tähistavate ümmarguste märkide tuvastamiseks. Kahte viita saab kuvada üheaegselt – ekraani paremal küljel on näidatud ainult kiirusepiirangu märk, vasakpoolsel küljel aga sissesõidu- ja kiirusepiirangu märke pole, millele on lisatud lisateavet, nt. ilmastikutingimused.
  • Intelligentne kiirusepiiraja tunneb ära kiirusepiirangu märgid ja reguleerib auto kiirust nende järgi. Kui liiklusmärk näitab sõiduki praegusest kiirusest madalamat piiri, vilgub ekraanil olev indikaator koos akustiliste teatistega ja süsteem vähendab sõiduki kiirust järk-järgult.
  • Automaatne tuletulede juhtimissüsteem töötab kiirusel üle 40 km / h, lülitades kaugtule automaatselt sisse või välja, sõltuvalt ümbruse heledusest ja mööduvate või eelnevate sõidukite olemasolust (autod, veoautod, mootorrattad, jalgrattad).

Uus kõrgema eraldusvõimega lainurkokaamera asendas multifunktsionaalse kaamera ja sensori City-Brake Active System (CTBA) eelmise põlvkonna Jazz-mudeli. Kaamera tuvastab laiema kõnniteede ja liiklusstsenaariumide valiku. Nende hulka kuulub jälgimine, kas sõiduk läheneb kõnnitee välisservale (rohu või kruusa piirile), vastassuunas liikuvale sõidukile või keerab teisele teerajale ilma teemärgistuse või märkideta. Kaameraga saab udustamise probleemi lahendada, pakkudes pidevat vaatevälja.

Operaator saab isikupärastada seitsme tollise vedelkristallpuuteekraanil (LCD) kuvatava teabe koguse täpsemates juhiabisüsteemides.

Passiivne ohutus on sisse ehitatud Jazz-struktuuri

Uuel Jazzil on Honda Advanced Compatibility Engineering ™ (ACE ™) tehnoloogia kontseptsiooni järgi välja töötatud struktuur, mis laiendab reisijate kaitset kokkupõrke korral ja on suurepäraste passiivsete ohutusomaduste alus.

Ühendatud konstruktsioonielementide skelett jaotab sõiduki esiosa kokkupõrke energia ühtlasemalt, vähendades sõitjateruumi edastatavaid jõude. ACE ™ konstruktsioon ei kaitse mitte ainult autot ja sõitjaid, hajutades kokkupõrke energiat kogu kerekonstruktsioonis, vaid vähendab ka teistele kokkupõrkel osalenud sõidukitele kantud kineetilist energiat. ACE ™ reisijate kaitsevalik hõlmab kokkupõrkeid nii suurte kui ka väikeste sõidukitega

Passiivne ohutus, mis seisneb reisijate kaitsmises õnnetuse korral, on Honda jaoks sama oluline kui aktiivne ohutus. Jazza omanikke ja reisijaid kaitsevad nüüd kümme turvapatja, sealhulgas kaks uut istmetele paigaldatud tagumist külgmist turvapadja ja esiistmel paiknev uus keskne esiistme turvapadi. Uus esiistme keskne turvapadi on selle segmendi turul esimene ja kaitseb kokkupõrke ajal reisijate kehade kokkupõrkel tekitatud vigastuste eest. Jazz oli varustatud ka eesmiste peatugedega, mis piirasid seljavigastuste riski.

Allikas: HONDA