Kas teadsite, et kogu teave antud auto kohta on ühes koodis? Auto, eriti “kasutatud” auto ostmisel tasub kontrollida, kus VIN asub ja mida selles olevad tähed ja numbrid tähendavad. Meie juures ei ole VIN-i dekodeerimine teile kunagi probleem.

VIN-i tasuta dekodeerimine võimaldab teil saada palju olulist teavet sõiduki kohta, millest võib abi olla auto ostmisel või originaalosade otsimisel. Seetõttu tuletame teile meelde, mis on VIN-number, millist teavet see sisaldab ja kuidas saame šassiinumbrit kiiresti kontrollida.

VIN-i dekodeerimine tasuta – esimene samm on numbri leidmine sõidukis

Šassiinumber on 17 numbri ja tähe seeria, mille sõidukitootja sisestab sõidukisse. See ainulaadne kood võimaldab eelkõige auto tuvastada. Paljude kasutajate seisukohast on siiski kõige olulisem see, et VIN-number ei muutuks kogu sõiduki eluea jooksul ja võib anda selle kohta palju väärtuslikke andmeid. Siin võib tulla kasuks VIN-i tasuta dekodeerimine. Kuid selleks peate esmalt leidma selle individuaalse sõidukikoodi, sest esmapilgul võime tuvastada kõik rikkumised, näiteks võrrelda tembeldatud VIN-i dokumentides registreerituga. Kust leida autolt VIN? Tavaliselt võib seda leida mitmest kohast, näiteks armatuurlaua esiklaasi lähedal (juhi pool) või juhiuksele kinnitatud plaadil. Šassiinumber on registreeritud ka registreerimistunnistusel, sõidukikaardil, hooldusraamatus või kindlustuslepingus.

Millist teavet saame VIN-i tasuta dekodeerimise teel?

Tänu oma erilisusele võimaldab šassiinumber saada palju teavet sõiduki kohta, näiteks turvapadja tüüp, päritoluriik, mootori töömaht ja varustus. Kui tahame VIN-i iseseisvalt kontrollida, peame meeles pidama ka mõningaid probleeme, näiteks:

  • VIN-i esimene tähis näitab piirkonda, kust sõiduk pärineb.
  • Teine ja kolmas märk tähistavad autotootjat nagu Ford või Honda.
  • Neljas kuni kaheksas märk tähistavad nii sõiduki marki kui ka mootori suurust ja tüüpi.
  • VIN-i üheksas märk on kontrollmärk, mis näitab, et VIN on kehtiv.
  • Kümnes tähis tähistab auto mudeliaastat.
  • Üheteistkümnes tähis tähistab koostetehast.
  • VIN-i viimane string näitab auto kordumatut seerianumbrit, mis aitab vältida VIN-pettusi.

Veermiku numbri enesekontroll võib aga olla keeruline, seetõttu tasub kasutada tõestatud tööriistu, mis võimaldavad VIN-i tasuta dekodeerida. Näiteks saab seda alloleva vormi abil kiiresti teha.

VIN-i dekodeerimine sõiduki täieliku ja täieliku ajalooaruande jaoks

Nagu juba mainitud, võib VIN-koodi iga märgi enda dekodeerimise tabeliga võrdlemine olla nii aeganõudev kui ka keeruline. Seetõttu tasub konkreetse sõiduki spetsifikatsioonide kiireks ja usaldusväärseks saamiseks VIN-dekodeerimist tasuta kasutada. Selline VIN-kontroll võimaldab muu hulgas kontrollida, mida tootja autosse paigaldas.

Kui aga soovime saada üksikasjalikku teavet hoolduse remondi või õnnetuste kohta ning kontrollida varastatud sõidukite andmebaase, saame VIN-i abil luua kogu sõidukiajaloo aruande. See dokument on üksikasjalikum, nii et saame tõeliselt laialdased teadmised auto minevikust.

Selline teadmine sõiduki ajaloost ja selle täpsetest parameetritest on potentsiaalsete autoostjate jaoks eriti oluline. Nad saavad VIN-i abil luua meie veebisaidil numervin.com sõidukiajaloo aruande, et saada rohkem teada auto hooldus- ja remondiajaloo kohta ning avastada võimalikke tehnilisi probleeme, mis mõjutavad sõiduohutust.