Soojad päevad pole mitte ainult võimalus puhata ja lõõgastuda väljas. Mais algab tavaliselt allergia hooaeg, mis tihti ei mööda autojuhti. Nina, aevastamine ja punased silmad võivad mõjutada ratta ohutust. Kontrollige, kuidas allergia mõjutab sõitmist.

Allergia ratta taga

Statistika näitab, et igal kolmandal Euroopal on allergia. See juht võib põhjustada palju ohtlikke olukordi teedel. Katar, aevastamine ja punased silmad vähendavad koormust ratta taga. Kuidas mõjutab allergia sõitu? Kas teadsite, et ühe ajutine kiirusel 100 km / h juhib juht oma silmadega kinni umbes 20 meetrit? Allergiat võib tunda kõige vähem oodatud momendil. Niisiis, kuidas vältida kokkupuudet allergeenidega sõidu ajal?

Puhas auto on aluseks

Meie auto, polsterduse, vaipade ja piloodikabiini interjöör on allergeenide, õietolmu ja lestade elupaik. Allergikutele, keda muru tolmeldamine on eriti mõjutanud või on tolmu suhtes allergiline, peaks erilist tähelepanu pöörama auto puhtusele.

Mis on salongi filter?

Teie auto õietolmu filtrid on allergiabarjäär. Seda spetsiaalset filtrit iseloomustab madal hügroskoopne ja antiseptiline materjal. Tänu sellele võite olla kindel, et kõik allergeenid peatatakse. Et see lahendus teie eksami sooritaks, tuleb filter korrapäraselt asendada. Eksperdid osutavad, et salongi filter tuleks asendada kord aastas või pärast 15 000 km. Ärge unustage regulaarselt hooldada ja puhastada konditsioneer.

Mitte kõik uimastid ei sobi juhtidele

Paljude allergiate leevendamine suurenenud rünnaku ajal, näiteks aevastamine ja rebimine, toob kaasa antihistamiinikumid. Kahjuks ei ole kõik sobivad juhtidele. Mõned neist alandavad kontsentratsiooni ja põhjustavad unisust. Igaüks, kes kavatseb pärast selliseid ravimeid ratta taga asuda, peab hoolikalt lugema pakendi infolehte. Milliseid ettevalmistusi peate tähelepanu pöörama?

Esimese põlvkonna antihistamiinikumid

Esimese põlvkonna antihistamiinid on ained, mis võivad põhjustada mitmesuguseid soovimatuid tegevusi, mis mõjutavad käitumist roolil. Kõige sagedamini võivad nad põhjustada nägemishäireid, tuimust, unisust, kontsentratsiooni halvenemist.

Teise põlvkonna antihistamiinikumid

Sellest rühmast pärit ained on vähem tülikad. Neil on palju väiksem mõju psühhofüüsikalisele seisundile. Näiteks võib põhjustada ainult suurte annuste või esialgse raviperioodi uimasust. Samuti meenutame teile, et tuleb pöörata tähelepanu asjaolule, et iga inimene saab reageerida individuaalselt sellise ravimi toimetele.

Uimasteid külmavärinad

Antihistamiine ei kasutata ainult allergiate raviks. Paljusid neist kasutatakse ka külmade sümptomite korral. Nii et kui teil on külm ja otsustada konkreetse ravimi, lugege hoolikalt infolehte või pöörduge apteekri kes ütleb teile, kas see ravim võib võtta kui soovite autot.

Allergia pole kunagi meeldiv. Aegumine ja rebimine võivad meie igapäevast toimet mõjutada negatiivselt. Valides ravimeid, kontrollige, kuidas allergia mõjutab sõiduoskust, ja õppige kõike teie kasutatavate vahendite kohta.

Allikas: www.infor.pl, www.leki.wieszjak.polki.pl

 
VIN-numbri dekodeerimine