Fog on ilmastikunähtuste seas muu hulgas fotograafide poolt. Juhtide jaoks tähendab udus piiratud nähtavus, mis võib mõjutada sõiduohutust. Migreerumine on väga oluline valgustus. Kontrollige, kuidas kasutada udutuled.

Sõitmine piiratud nähtavuse tingimustes nõuab kiiruse fokuseerimist ja kiiruse piiramist teeoludele. Kas udu tuled on alati kasutatavad?

Selgub, et mitte alati. Tagumised udutuled peavad olema sisse lülitatud, kui nähtavus on tõesti kehv. Selline tavapärane piir on vastavalt eeskirjadele 50 meetrit. Nende valguste kasutamine kerge udus tähendab, et meie taga olevad autojuhid võivad olla pimedad. Pidurituled muutuvad üha nähtavamaks, mis võib tähendada kokkupõrke riski liiga hilja pidurdamist.

Tunnistatakse, et sellised tuled tuleb sisse lülitada, kui valgusfoori valgus lihtsalt “ärkab” udu.

Juhtide kõige sagedasem viga on nn pikad tuled. See viga tähendab, et tee valgustuse asemel valitsevad draiverid udune, mis veelgi suurendab nähtavust.

Kuidas sõita udus?

Tuhk on nähtus, mis nõuab, et juht reguleeriks kiirust teekonna tingimustele. Juht peab sündmusi ennetama ja sujuvalt pidama. Meie kiirus peaks olema selline, et oleks võimalik jääda just valgustatud tee suunas. Pidage meeles, et udus on pind tihti libe. See tähendab, et pilvega sõites peate aeglustuma. Kui me liigume juhi taga, siis tasub ohutu kauguse jätta. Kaks sekundit loetakse selliseks. Udu ajal on raskesti näha eelmise sõiduki pidurdusjõudu. Juht peab sõidu ajal kuulmist veelgi pingutama. Väärib muusikat ja lõpetage vestlused. Läbiviimise ajal näiteks raudteeületuskohtade kaudu saate avada akna, et kuulata eelseisva rongi heli.

Allikas: motorisation.interia.pl

 
VIN-numbri dekodeerimine