Euroopa Liit kavatseb teha muudatusi, mis peaksid parandama liiklusohutust. Muuhulgas kiirusepiirikute paigaldamiseks, mis muudavad sõiduki kiiruse kiiremaks kui 150 km / h.

Vähem surmaga lõppenud õnnetused?

EL soovib vähendada surmajuhtumite arvu teedel. Eelmisel aastal tänavatel oli 25 000 inimest. surmajuhtumid. Kavas on 2030. aastaks seda arvu poole võrra vähendada. Uute autode tootjad peavad kõigepealt silmitsi seisma. Juba praegu paigaldatakse turvavöö kinnitamise ajal kohustuslikud ABS, ESP, rehvirõhuandurid ja helisignaal. Sel aastal on jõustunud veel üks muutus. See on e-kõnesüsteem, mis automaatselt abistab teid, kui meid tabab liiklusõnnetus. Kuid ELi ametnikud ei piisa. Plaanitakse lisada “mustade kastide” monteerimine sõidukites ja kiirusepiirajad, mis muudab meid kiiremaks kui 150 km / h.

Miks 150 km / h?

Siin tekib küsimus, miks piirang puudutab 150 km / h? Lõppude lõpuks on kiirteedel Poolas maksimaalne lubatud kiirus kiirteedel 140 km / h ja teistes Euroopa riikides on need väärtused sageli samad või madalamad. Ainult Saksamaal asuvatel kiirteedel puuduvad piirangud. Kas selline retsept muudab teed piraatide aeglasemaks.

Paljud inimesed arvavad, et selline piirang kaotab eksami peamiselt maanteedel ja kiirteedel. Kuid statistika näitab, et enamik õnnetusi toimub palju madalamatel kiirustel ja ei ole täiesti selge, kuidas niisugustel juhtudel selline piirang toimiks.

Allikas: francuskie.pl

 
VIN-numbri dekodeerimine