Kas ostate sõidukit? Ärge unustage kõigepealt kontrollida VIN-numbrit. Veermiku numbri dekodeerimine võimaldab teil saada andmeid sõiduki tehniliste parameetrite kohta ja võimaldab vaadata ka selle ajalugu. Tänu sellele minimeerite auto järelturult ostmisega seotud riski. Niisiis, kuidas kontrollida VIN-i tasuta? Loe altpoolt. Kus asub VIN?

Sõiduki identifitseerimisnumbri leiate autoga seotud dokumentidest, registreerimistunnistusest või näiteks kindlustuspoliisist. Kuid alati enne kasutatud auto ostmist tasub VIN-number leida sõiduki püsielemendilt. Tänu sellele saame kontrollida selle õigsust. Paraku võib VIN-i leidmine autost olla aeganõudev, sest tootjad ei pane seda koodi alati nähtavatesse kohtadesse. Niisiis, kus on antud kaubamärgi auto VIN? Kogemustest teame, et seda võib leida mitmest tüüpilisest asukohast:

  • Kapoti all (mootoriplokk),
  • Armatuurlaual (esiklaasi lähedal)
  • Ukseraamil (vasakul rattakoore sees),
  • Juhipoolsel uksel (uksepaki lähedal),

Mõnel autol võib see olla tammil või radiaatori kronsteinil.
Kuid šassiinumber ei ole alati templiga hõlpsasti ligipääsetavates kohtades, nii et siis tasub kasutada tõestatud tööriistu, et täpselt kindlaks teha, kus VIN autos asub. Ja pidage meeles, et see on püsivale elemendile püsivalt tembeldatud kood, mitte see, mis on kõige usaldusväärsem.

VIN-i kontroll tasuta

Kellele meist ei meeldiks tasuta kraami saada? Kui aga VIN-i kontrollitakse, võib see lõpuks hüpata lehelt lehele, ilma et saaksime auto kohta otsitavat teavet. Mida siis valida? Tasuta VIN-tšekk või makstud? Tasuta VIN-dekooder sisaldab ainult sõiduki parameetreid, nagu mudel, varustuse versioon, tootja spetsifikatsioonid või turuväärtus. Mõnel juhul võib selline teave osutuda piisavaks. Kuid tasuline aruanne sõiduki kogu ajaloo kohta võimaldab teil pääseda juurde üksikasjalikumatele andmetele auto kohta, näiteks: hooldustööd, rikked, omandi ajalugu või õnnetused, ja mis kõige tähtsam, see võimaldab teil otsida varastatud andmebaasist sõidukid.

Nii et kui tasuta VIN-kinnitus annab teile vajaliku teabe, kasutage allolevat vormi.

Pidage siiski meeles, et tasuta sõidukite ajaloo aruanne annab teile ainult teavet järgmise kohta:

  • tootja,
  • mudel,
  • kere tüüp,
  • mootori töömaht [cm3],
  • tootja riik,
  • käigukasti tüüp.

Ja kui vajate põhjalikku teavet konkreetse auto või mootorratta kohta, peaksite kasutama aruande täielikku tasulist versiooni. Seda enam, et teenuse maksumus on väike võrreldes hinnaga, mida võime maksta sõiduki eest, mis on sattunud õnnetusse või on saabunud riiki varguse tagajärjel. VIN-dekooder on tööriist, mis annab teile usaldusväärsete allikate põhjal tervikliku ajalooaruande teid huvitava sõiduki kohta, nii et saate neile auto ostmisel kartmata tugineda.