6. aprill on päev, mil autode navigeerimine paljudes sõidukites võib anda juhtidele palju probleeme. Selgub, et mõned seadmed lõpetasid töötamise. Me teame, miks see juhtus. Kõiki nädala numbreid nullides, mis toimub iga 19 aasta tagant.

Numeratsiooniloenduri muutus toimub üks kord 19 aasta jooksul. Viimane toimus 6. aprillil 2019. See võib juhtuda, et mõned autojuhturid on põhjustanud probleeme või lihtsalt lõpetanud töötamise. See on iganädalane nädala nullist lähtestamise sündmus (WNRO) GPS satelliitsüsteemis.

Digitaalministeerium, viidates USA mereväe vaatluskeskuse andmetele, teatas, et GPS-navigatsiooni probleem ei kehti GPS-vastuvõtjate jaoks, mis on toodetud pärast 2010. aastat. Vanemad võivad töötamise lõpetada ja neid tuleb vastavalt ajakohastada.

Numeratsiooninädalaid

Nädalade nummerdamise lähtestamist saab võrrelda loenduri lähtestamisega, kui number jõuab 99 999-ni. Seejärel ilmub loendurile number 0. GPS-seade kuvab teavet nn Null nädal. Seda loetakse alates 6. jaanuarist 1980. Praktikas tähendab see seda, et GPS ütleb meile, et see on 1980. Kas me läheme ajas tagasi?

Nädala numbrite loenduri vahetamine toimub üks kord 19 aasta jooksul. See on seotud kirjutatavate andmetega, kasutades 10-bitist numbrit. See tähendab, et nädala loendur on numbrite vahemik 0 kuni 1023.

Digitaliseerimise ministeerium meenutas ka seda, et ei ole kindel, kuidas täpselt need autotootjad ja GPS-seadmed nende muudatustega toime tulid. Tootjad ise, nagu Garmin ja TomTom, pidasid oma kasutajaid värskendustega kursis. Enamik autotootjaid märgib siiski, et nädalate nummerdamise muutmine ei mõjuta negatiivselt autosse paigaldatud navigatsiooni kasutamist.

Allikas: auto-swiat.pl

 
VIN-numbri dekodeerimine