• Ford tutvustab enimmüüdud Fiesta-le pehmet hübriidjõuseadet; 48-voldise süsteemiga EcoBoost Hybrid võimaldab kütusekulu vähendada 5%, suurendades sõidurõõmu.
  • Kiiruse tuvastamise märkide tuvastamise süsteemiga Stop & Go rikastatud adaptiivne püsikiiruse regulaator (ACC) võimaldab teil hõlpsalt linnas ringi liikuda, kui auto sageli seisma jääb ja maanteel sõidab.
  • FordPass Connect modem pakub hõlpsat kasutamist ja võimaldab muu hulgas kauglukustamist ja lukustuse avamist, kasutades FordPass mobiilirakendust.

WARSAW, 9. juuni 2020 – populaarne Ford Fiesta kompaktne luukpära – Fordi Euroopa enimmüüdud mudel – on nüüd saadaval elektriseeritud ajamiga.

Ford EcoBoost Hybrid hübriidmootorid pakuvad Fiesta autojuhtidele suuremat kütusesäästu ja täiustatud ‘sõidurõõmu’ tänu parematele jõudlustele ja kiiremale auto reageerimisele.

Tutvustati 48-voldist kerge hübriidi paigaldamist koos keerukate uute juhiabisüsteemidega, nagu näiteks adaptiivne püsikiiruse regulaator koos Stop & Go funktsioonidega, süsteem kiirusepiirangu märkide tuvastamiseks ja sõiduki sõidurajal hoidmiseks, mille eesmärk on vähendada pinge maanteedel ja linnas sõites .1

“Fiesta oma klassi parima sõiduomaduste suurendamine EcoBoost Hybrid süsteemi abil tähendab, et klientidel on veelgi rohkem jõudu ja nad külastavad bensiinijaamu harvemini,” ütles Ford of Europei turunduse, müügi ja teeninduse asepresident Roelant de Waard. – Fiesta EcoBoost Hybrid võimaldab rohkematel Fordi juhtidel kogeda elektriajami eeliseid kui kunagi varem.

Ford on võtnud endale kohustuse pakkuda iga Euroopas tutvustatava sõiduauto elektrifitseeritud versiooni, nii et järgmise aasta lõpuks suurendab see Euroopa elektrifitseeritud sõidukite valikut 18 mudelile.

Traditsioonilisi Fiesta jõuülekandemehhanisme on viimistletud tänu uue põlvkonna 1,0-liitrisele EcoBoosti bensiinimootorile ja seitsmekäigulise topeltsiduriga automaatkäigukastiga ühendamiseks, et vähendada kütusekulu ja CO2-heidet.

Lisaks on Fiesta nüüd paremini ühendatud tänu standardvarustuses olevale FordPass Connecti modemile, mis pakub FordPassi mobiilirakenduse kaudu mitmeid funktsioone, mis lihtsustab auto kasutamist ja toob omanikule suurema rahulolu.3

Ford Fiesta mudelivaliku mitmekesine valik hõlmab Fiesta Trendi ja Fiesta Titanium stiilseid versioone, linnamaasturitest inspireeritud Fiesta Active krossoverit, sportlikku Fiesta ST-Line ning eksklusiivset Fiesta Vignale kolme- ja viiekujulist kereversiooni erinevate versioonide jaoks. . 2019. aastal müüs Ford Euroopas 227 100 Fiesta mudelit.

Hübriidsete EcoBoosti süsteemide salvestamine

Fiesta juhid saavad nüüd kasutada täiustatud EcoBoost Hybrid hübriidsüsteemi, mida tutvustati kaubamärgi sõiduautos esimest korda 2019. aasta lõpus, uues Ford Puma crossoveris.

Fiesta EcoBoost Hybrid mudeleid pakutakse kahes variandis võimsusega 125 HP ja 155 HP. Standardne vahelduvvoolugeneraator on asendatud starter / generaatoriga (BISG), mida käitab vöö, mis võimaldab energiat taastada kiiruse aeglustamise ja vabakäigu ajal ning kasutades seda õhkjahutusega liitiumioonakude komplekti laadimiseks nimipingega 48 V

BISG töötab ka elektrimootorina, tehes sujuvalt koostööd väikeste hõõrdekaodega kolmesilindrilise põletusseadmega, kasutades salvestatud energiat pöördemomendi tugevdamiseks normaalse sõidu ja kiirenduse ajal, samuti sõiduki elektriseadmete toiteks.

Arukas, isereguleeruv pehme hübriidsüsteem jälgib pidevalt sõiduki kasutamise viisi, et teha kindlaks, millal ja kuidas aku intensiivselt laadida. See võimaldab teil saada käegakatsutavat kasu ja kasutada akus salvestatud energiat vastavalt ühele kahest tegevuskavast:

  • Pöördemomendi asendamine BISG elektrimootoriga, mille abil süsteem annab pöördemomendi kuni 24 Nm, vähendades bensiinimootori koormust. Selle tulemusel väheneb süsinikdioksiidi heitkogus 91 g / km NEDC (112 g / km WLTP) ja kütuse kokkuhoid 4,0 l / 100 km NEDC (alates 5,0 l / 100 km WLTP) Tänu pöördemomendi asendamise kasutamisele, 125 hj EcoBoosti hübriidsüsteem tagab 5% väiksema kütusekulu võrreldes traditsioonilise 1,0-liitrise sama võimsusega EcoBoosti bensiinimootoriga (NEDC) ja linnaliikluses kuni 10%, nagu kinnitavad Fordi katseandmed,
  • Täiendada pöördemomenti BISG elektrimootoriga, et suurendada süsteemis saadavat summaarset pöördemomenti 20 Nm võrra rohkem kui ainult bensiinimootoriga saavutatud tase täiskoormusel ja tagada 240 Nm pöördemoment 155 HP mootori korral ja 50% kõrgem madalam pöördemomendi käibevahemik.

BISG võimaldas ka Fordi inseneridel vähendada 1.0-EcoBoosti mootori tihendussuhet ja kasutada suuremat turbokompressorit, mille abil otsustasid nad piirata gaasipedaali aeglasema reageerimise mõju. See oli võimalik tänu täiendava pöördemomendi kasutamisele, mis suurendas ka mootori ja turbolaaduri kiirust.

Võimsam BISG võimaldab ka Fiesta EcoBoost Hybrid mudelis kasutada automaatse käivituse ja seiskamise süsteemi, et laiendada sõidustsenaariumide valikut, milles see töötab. See tagab veelgi suurema kütusesäästu ka siis, kui sõidate peatumiseni kiirusel alla 25 km / h, isegi kui sõiduk on käigul, kui siduripedaal on alla vajutatud.

Nii Fiesta EcoBoost Hybrid kui ka traditsiooniliste bensiinimootoritega versioonid – 95 hj ja 125 hj – toimivad kapoti all auhinnatud 1,0-liitrise EcoBoosti mootoriga silindrite deaktiveerimissüsteemiga uusim põlvkond.

Süsteem suurendab ökonoomsust, peatades automaatselt kütuse tarnimise ja ühe mootori silindrite ventiilide töötamise tingimustes, kus täielik nihkumine pole vajalik, näiteks madalikule minnes või madala energiatarbega sõites. Ühte silindrit saab desaktiveerida või taaskäivitada 14 millisekundi jooksul, st 20 korda kiiremini kui silmapilk, ilma jõudluse või mootorikultuuri osas kompromisse tegemata.

EcoBoosti 1-liitrine 125 hobujõuline bensiinimootor on saadaval uue seitsmekäigulise, kahe siduriga, automaatkäigukastiga, pakkudes sujuvat käiguvahetust, suurendades tõhusalt sõidumugavust ja säästes kütust kuni 15% võrreldes varem paigaldatud 100 hobujõuga 0-liitrine EcoBoost 1 mootor, mis kannab võimsust üle kuuekäigulise automaatkäigukasti (NEDC) kaudu, vaatamata võimsuse suurenemisele 25%. – Suure läbisõiduga sõitjaid kavandavatele autojuhtidele pakutakse endiselt 1,5-liitrise töömahu ja 85 hj TDCi diiselmootorit.

Täiustatud ja ühendatud Fiesta

Fiestale tutvustatud süsteemid tagavad reisimise rafineeritumas, lõdvestavas keskkonnas võimalusega säilitada pidevat kontakti maailmaga, samuti probleemideta liikumise linnas koos auto sagedase seiskamise ja maanteel sõitmisega.

Saadaval adaptiivne püsikiiruse regulaator (ACC), mida on rikastatud Stop & Go süsteemiga ja kiiruse tuvastamise märkide tuvastamise süsteemiga, saate säilitada ohutu kauguse ees olevatest sõidukitest. Süsteem aitab ka pikkade sõitude ajal stressi vähendada, kohandades sõiduki kiirust vastavas kohas kehtivatele piirangutele, jälgides teele ja tee kohal asetsevaid liiklusmärke.

Stop & Go – saadaval mudelitel, millel on seitsmekäiguline kahe siduriga automaatkäigukast – võimaldab ACC-süsteemil viia sõiduk täielikult liikumisse, kus on vaja peatuda ja käivitada, ning liikuda automaatselt eelneva auto taha, kui peatumisaeg oli vähem kui 3 sekundit. Kui peatumisaeg ületab 3 sekundit, saab juht sõidu alustamiseks vajutada rooli nuppu või vajutada kergelt gaasipedaali.

Standardvarustuses olev FordPass Connecti modem, mis võimaldab klientidel mobiilseadme ja FordPassi rakenduse abil sõiduki valitud funktsioone igalt poolt juhtida. Lisaks navigatsioonisüsteemi reaalajas navigeerimise värskendustele aitamisele kiiremate vähem stressirohkete reiside kavandamisel, pakub süsteem seitsmekäigulise automaatkäigukastiga versioonides ukse lukkude kauglukustamist ja lukust avamist, samuti mootori kaugkäivitust4, samuti sõiduki asukoht, sõiduki olek, mis annab teada kütuse tasemest paagis, alarmsüsteemi seisukorrast, õlivahetuse vajadusest jne.

Täiustatud on ka SYNC 35 kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteemi, suurendades selle intuitiivsust ja kasutusmugavust tänu uuele kasutajaliidesele, mille suuremad nupud kuvatakse 8-tollisel värvilisel puutetundlikul ekraanil. Süsteem ühildub Apple CarPlay ja Android Auto ™ -ga ega vaja lisatasusid. Pakutakse ka uut induktsioonlaadijat, mis aitab reisijatel reisi ajal nutitelefoni laadida.

Rohkem uudiseid Fiesta versiooni kohta:

  • Fiesta Active ja ST-Line versioonid on aktiivses parkimisabis (APA) saanud risti asetseva parkimisfunktsiooni, mis hõlbustab auto parkimist ilma nende käsi teiste autodega paralleelselt kasutamata,
  • Aktiivse pidurdusabiga külgteel asuvate sõidukite hoiatussüsteem – hoiatab parkimiskohalt tagurdades autojuhte sellele lähenevate sõidukite ja kokkupõrkekursil viibivate sõidukite eest. Kui juht ei reageeri varasematele hoiatustele, võib süsteem kokkupõrke vältimiseks või leevendamiseks rakendada pidureid,
  • Fiesta Active versiooni uued sport- ja maastikusõidurežiimid – lisaks praegustele tavalistele, öko- ja libedatele pindadele – aitavad juhtidel Fiesta sõidurõõmu täiel määral ära kasutada ning säilitada sõidukite dünaamikat pehmel ja lõtvul pinnal,
  • Valikuline B&O premium helisüsteemi bassikõlar viidi rattakoopasse, mis suurendas pagasiruumi ja võimaldas B&O süsteemiga versioonidel panna pakiruumi varuratta.

– Fiesta pakub nüüd rohkem rõõmu kui kunagi varem. FordPass Connecti abil saate selle sulgeda ja avada, leida parkimisplatsilt, kontrollida oma viimast reisi ja veenduda, et teil oleks piisavalt kütust sõitmiseks – kõik see on teie käes, nii et olete alati valmis minema, “ütles Roelant de Waard.

Allikas: Ford Polska